Warsztaty Masterclassy
Konkursy, Nagrody
Wybitni specjaliści z branży

kwiecień – grudzień 2022

Wyniki naboru na warsztaty scenariuszowe pitching forum

25 maja 2018
photo-pitching-forum-kamera.jpg

Znamy projekty filmów zakwalifikowanych na warsztaty scenariuszowe Festiwalu NNW !

Warsztaty scenariuszowe dla twórców filmów dokumentalnych o tematyce historycznej to nowa inicjatywa Festiwalu NNW.  Stanowią one pierwszy etap przygotowań do PITCHING FORUM, które towarzyszyć będzie najbliższej edycji Festiwalu w dniach 29 września – 1 października 2018 w Gdyni.

Do 18 maja br. trwał nabór projektów. Różnorodność tematyczna i ilość zgłoszonych pomysłów przerosły oczekiwania organizatorów. Po długiej, burzliwej dyskusji wyłoniono ostatecznie 12 finałowych projektów, które zakwalifikowano do udziału w warsztatach. Są to następujące tytuły:

„15 dni chwały” – scen. i reż. Piotr Kloc, prod. PRINTOMATO
„Ali” – scen. i reż. Paweł Zawadzki, prod. LIMVA
„Człowiek-Czołg” – scen. i reż. Grażyna Zielińska, prod. FUMI STUDIO
„Leon Prauziński, artysta zapomniany” – scen. i reż. Anna Piasek- Bosacka, prod. Fundacja Sztuki i Edukacji Filmowej SZTUKA POZNANIA
„MM Sprawa zbrodni komunistycznej” – scen. i reż. Paweł Narożnik
„Obraz z Armii Andersa” – scen. i reż. Beata Hyży–Czołpińska, prod. ZOYDA ART PRODUCTION
„Pan też niewysoki! Historia jednej fotografii” – scen. i reż. Wojciech Królikowski, prod. TVP Katowice
„Powrót” – scen. i reż. Jolanta Hajdasz, prod. HAJDASZ PRODUCTION
„Romuald Niestępski” – scen. i reż. Paweł Henrykowski, prod. Wojciech Henrykowski
„SAT OKH” – scen. Jarosław Banaszek, Wojciech Kałużyński, reż. Jarosław Banaszek, prod. STUDIO ŻUK
„Za Bugiem” – scen. i reż. Aleksandra Rydzkowska
„Zapomniany wśród Niedocenionych” – scen. i reż. Mateusz Łęgowski

Doceniając potencjał zgłoszonych pomysłów spoza finałowej 12-tki, organizatorzy postanowili zaprosić ich autorów do uczestnictwa w warsztatach w charakterze obserwatorów.

Teraz przed twórcami zakwalifikowanych projektów 2 dni intensywnych zajęć warsztatowych i konsultacji, które będą miały miejsce 5 i 6 czerwca w Warszawie.  Praca nad scenariuszami odbywać się będzie w zespołach pod opieką doświadczonych twórców filmowych, o bogatym dorobku dokumentalnym:  Macieja Drygasa, Anny Ferens, Arkadiusza Gołębiewskiego, Michała Bożka, Grzegorza Packa i Darka Dikti.

Ponadto podczas warsztatów zaplanowano masterclass Macieja Drygasa pt. „Sztuka rozmowy” oraz spotkanie z Martą Dużbabel, szefową Działu Kreacji i Rozwoju Form Dokumentalnych Telewizji Polskiej.

Organizatorem warsztatów scenariuszowych i PITCHING FORUM jest Stowarzyszenie SCENA KULTURY, które prowadzi projekty z zakresu organizacji dużych wydarzeń kulturalnych i oświatowych. SCENA KULTURY jest głównym organizatorem Festiwalu Filmowego Niepokorni Niezłomni Wyklęci.

Projekt współfinansowany jest przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Wszelkie pytania w sprawie warsztatów scenariuszowych i PITCHING FORUM można kierować na adres mailowy: pitchingforum@festiwalnnw.pl .