Warsztaty Masterclassy
Konkursy, Nagrody
Wybitni specjaliści z branży

kwiecień – grudzień 2022

12 projektów filmowych w Pitching Forum 2017!

28 września 2017
photo-pitching-forum-12-projektow.jpg

Już po raz drugi w programie Festiwalu NNW pojawił się Pitching Forum, na którym prezentowane są wyselekcjonowane projekty filmów dokumentalnych o tematyce historycznej. W tegorocznym Pitching Forum bierze udział 12 projektów o różnorodnej tematyce m.in. Powstanie Wielkopolskie („Wielkie Polskie Powstanie”), rodzinie Ulmów („Markowa”), mieszkających w Anglii potomkach Prezydentów RP na Uchodźctwie („Druga RP”) czy Solidarności Walczącej („Czarny film”).

Forum rozpoczęło się od warsztatów, w czasie których uczestnicy, pod okiem doświadczonych twórców filmowych i ekspertów, przygotują swoje projekty do prezentacji. A także zapoznają się z zasadami funkcjonowania rynku filmowego i potrzebami programowymi największych anten telewizyjnych w Polsce.

Prowadzący tegoroczne warsztaty, a zarazem opiekunowie Pitching Forum – Grzegorz Pacek i Dariusz Dikti – wprowadzili od samego początku fajną i twórczą atmosferę. To ważne, gdyż uczestnicy PF – reżyserzy i producenci projektów – mają przecież tylko 5 minut na publiczna zaprezentowanie swego pomysłu. A grono potencjalnych inwestorów, sponsorów, dystrybutorów i nadawców, może onieśmielić każdego. Techniczne uwagi dotyczące prezentacji projektów, kolejność działań, umiejętne przedstawienie swojego punktu widzenia, czasem obrona swego pomysłu – to wszystko można usłyszeć na warsztatach.

Wszelkie pytania w sprawie PITCHING FORUM można kierować na adres mailowy: pitchingforum@festiwalnnw.pl