Warsztaty Masterclassy
Konkursy, Nagrody
Wybitni specjaliści z branży

kwiecień – grudzień 2022

Laureaci Pitching Forum NNW

4 października 2023
DSC_8132-scaled.jpg

Podczas Gali Finałowej 15. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego NNW rozdano nagrody Pitching Forum NNW. 13 twórców prezentowało 29 września w Gdyni  swoje projekty i trailery filmów dokumentalnych o tematyce historycznej a 30 września podczas Gali Finałowej nagrodzony najlepszy z nich.

NAGRODY PITCHING FORUM NNW
Fundatorami nagrody są Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji oraz Telewizja Polska S.A.

Festiwal NNW to nie tylko miejsce, gdzie pokazujemy filmy. Podczas warsztatów Pitching Forum stale się rozwijamy, doskonalimy, wskazujemy twórcom jak przejść od pomysłu do realizacji filmu. Partnerami w pracy nad tymi pomysłami są dla nas co roku Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji oraz Telewizja Polska S.A.

NAGRODA PITCHING FORUM NNW – KRRiTV w wysokości 15.000 zł, ufundowana przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji

Minister Marzena Paczuska-Tętnik, członek Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji ogłosiła, że w tym roku wsparcie KRRiTV zyskał projekt:

Zapomniane dzieci robotnic przymusowych Anety Barcik

Ta historia musi być opowiedziana do końca, ale potrzebujemy też dialogu. Dziękuję Margot Loehr, która poświęciła dwadzieścia lat, żeby opowiedzieć prawdę o zbrodniach na dzieciach – powiedziała Barcik.

NAGRODA PITCHING FORUM NNW – Telewizja Polska S.A. w wysokości 20.000 zł, ufundowana przez Telewizję Polską: 

Dr Stanisław Królak, redaktor TVP Historia ogłosił, że Telewizja Polska S.A. wspierając twórców już na początkowym etapie pracy nad filmem, jednogłośnie wybrała film:

Zapomniane dzieci robotnic przymusowych  Anety Barcik

Dzień wcześniej 29 września wieczorem, podczas Gali Przyjaciół Festiwalu NNW nagrodzono jeszcze jeden projekt “Cambodjana” – reż. Michał Jan Owerczuk. Wicedyrektor WFFiD pani Agnieszka Będkowska wręczyła nagrodę Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych w postaci wkładu koprodukcyjnego, opiewającego na usługi postprodukcyjne Wytwórni o wartości 20.000 zł:

Gratulujemy!