2 dni / 13 prezentacji
40 tys. na nagrody
Realna pomoc w realizacji filmu

Pitching Forum

Festiwal Filmowy NNW co roku zaprasza twórców filmowych do udziału w warsztatach filmów dokumentalnych o tematyce historycznej, którego zwieńczeniem jest Pitchng Forum – sesja pitchingowa podczas Festiwalu NNW w Gdyni.

Pitching to krótka (do 7 minut), publiczna prezentacja projektu filmu przed gronem potencjalnych inwestorów, sponsorów, dystrybutorów i nadawców. Służy pozyskaniu finansowania na projekty będące jeszcze w fazie przygotowań (developmentu) lub już w trakcie realizacji (work in progress).

Udział w sesji pitchingowej na Festiwalu NNW to niepowtarzalna okazja na zaprezentowanie swojego projektu przed gronem redaktorów z Telewizji Polskiej (m.in. z Biura Programowego, Działu Kreacji i Rozwoju Form Dokumentalnych i TVP Historia) oraz przed przedstawicielami instytucji publicznych, które wspierają produkcję dokumentów historycznych w Polsce (m.in. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji, Polski Instytut Sztuki Filmowej, Narodowe Centrum Kultury, Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny, Urząd ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych).

Zanim dojdzie do pitchingu, twój projekt jest rozwijany i przygotowywany do prezentacji w cyklu warsztatów (odnośnik do strony warsztatów), które prowadzą uznani twórcy filmowi: reżyserzy, scenarzyści, producenci, montażyści. Każdy z bogatym dorobkiem dokumentalnym i świeżym spojrzeniem na Twój pomysł.

Dodatkowo przed prezentacją projektu na Pitching Forum, twórcy podczas festiwalu biorą udział w warsztatach montażowych i treningu prezentacji na Pitchingu.

Zachęcamy do zgłaszania projektów filmów o szeroko rozumianej tematyce historycznej: poczynając od historii Polski – zarówno tej najnowszej, jak i tej bardziej odległej, po historię filmu, muzyki, sztuki czy sportu.


Idea

Ciekawe projekty muszą być dobrze zaprezentowane, aby mogły przekonać potencjalnego sponsora. Dlatego jedną z naszych inicjatyw są warsztaty scenariuszowe przeprowadzane na kilka miesięcy przed Festiwalem NNW oraz warsztaty odbywające się podczas Festiwalu, bezpośrednio poprzedzające sesję Pitchingową. Jesteśmy dumni z tego, że Pitching Forum na Festiwalu NNW jest skuteczne. Widzimy to w liczbach. Co roku około połowa z kilkunastu prezentowanych projektów trafia do produkcji i zostaje zrealizowanych.

Arkadiusz Gołębiewski

Pitching Forum na Festiwalu NNW jest poświęcony filmom dokumentalnym o tematyce historycznej i ten konkretny profil stanowi jego unikatową cechę, biorąc pod uwagę inne tego typu wydarzenia odbywające się nie tylko w Polsce, ale i Europie.

Dariusz Dikti

Nasi

Konsultanci

Gwarancją wysokiej jakości merytorycznej warsztatów są znani i utalentowani twórcy zaproszeni do współpracy w charakterze naszych konsultantów scenariuszowych.
https://akademiafilmowannw.pl/wp-content/uploads/2022/03/photo-darek-dikti.jpg

Darek

Dikti

Producent filmów dokumentalnych.

https://akademiafilmowannw.pl/wp-content/uploads/2022/03/photo-grzegorz-pacek-1.jpg

Grzegorz

Pacek

Za „Jestem zły” dostał Grand Prix Krakowskiego FF.


https://akademiafilmowannw.pl/wp-content/uploads/2022/03/photo-franco-de-pena.jpg

Franco

de Peña

Autor nominowanego do Oscara filmu „Masz na imię Justine”.