Warsztaty Masterclassy
Konkursy, Nagrody
Wybitni specjaliści z branży

kwiecień – grudzień 2022

Lista projektów na Pitching Forum w Gdyni

21 września 2022
photo-pitching-forum-gdynia-nabor-1.jpg

Ogłaszamy listę projektów filmów dokumentalnych o tematyce historycznej zakwalifikowanych w tym roku do udziału w PITCHING FORUM FESTIWALU NNW, które odbędzie się podczas najbliższej XIV edycji Festiwalu w Gdyni. W sesji pitchingowej 30 września w piątek w Sali Kameralnej w Teatrze Muzycznym w Gdyni zaprezentowanych zostanie 10 projektów:

1. „Dziewczyna Smok” – reż. Dorota Kosierkiewicz, prod. TVP3 Kielce

2. „Husarz” – scen. Marcin Baczyński, prod. Studio Filmów Rysunkowych

3. „Kilof zamiast karabinu” – reż. Aleksandra Fudala-Barańska, prod. TVP3 Katowice

4. “Moja Savta Roma” – reż. Izabela Paprocka, prod. SYRENA FILM sp. z o.o.

5. „Motyle lecą do raju” – reż. Paweł Sala, prod. BRAND TRUST PARTNERS sp. z o.o.

6. „Mózg Jana Potockiego” – reż. Wojciech Królikowski

7. „Niewyraźny klekot ptaków” – reż. Franciszek Berbeka, Wytwórnia Filmów Oświatowych sp. z o.o.

8. „Strumiłło. Apokalipsa i cisza” – reż. Waldemar Czechowski, prod. WELCOME DREAMS sp. z o.o.

9. „Ścinki, kawałki, odłamki” – reż. Gabriela Mruszczak, prod. Forum Rozwoju Inicjatyw Lokalnych

10. “Wymazane” – reż. Allan Ignaczak, Igor Mertyn, prod. NAVICULA.M

Pitching to krótka (do 7 minut), publiczna prezentacja projektu filmu przed gronem potencjalnych inwestorów, sponsorów, dystrybutorów i nadawców. Służy pozyskaniu finansowania na projekty będące jeszcze w fazie przygotowań (developmentu) lub już w trakcie realizacji (work in progress).

Zgłoszone projekty filmów opowiadają o szeroko rozumianej tematyce historycznej: poczynając od historii Polski, Europy i świata – zarówno tej najnowszej, jak i bardziej odległej, po historię filmu, muzyki, sztuki czy sportu.

PITCHING FORUM FESTIWALU NNW

Będzie to już siódma edycja PITCHING FORUM, które jest bardzo skuteczna formą pozyskiwania znacznych środków na nowe produkcje filmowe, czego efekty możemy oglądać na licznych antenach telewizyjnych, w serwisach on-line, a nawet w kinach. Przykładowo film „PO ZŁOTO. Historia Władysława Kozakiewicza” w reż. Ksawerego Szczepanika prezentowany był w ubiegłym roku na ekranach kin studyjnych w całej Polsce. W tym roku na Festiwalu zaprezentujemy m.in. film “Żwirko i Wigura. 15 dni chwały” w reż. Piotra KLoca.

Udział w sesji pitchingowej na Festiwalu NNW to niepowtarzalna okazja na zaprezentowanie swojego projektu przed gronem redaktorów z Telewizji Polskiej (m.in. z Biura Programowego, Działu Kreacji i Rozwoju Form Dokumentalnych, TVP Historia i TVP Dokument), telewizji komercyjnych (m.in. Polsat Doku) oraz przed przedstawicielami instytucji publicznych, które wspierają produkcję dokumentów historycznych (m.in. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji, Polski Instytut Sztuki Filmowej, Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny, Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych).

WARSZTATY PITCHING FORUM FESTIWALU NNW

Sesję pitchingową poprzedzą dwudniowe warsztaty z zakresu:

– kreacji zwiastuna (trailera) projektu
– oraz treningu prezentacji (pitchingu).

W czasie zajęć warsztatowych uczestnicy, pod okiem doświadczonych twórców filmowych i ekspertów, doszlifują swoje projekty i przygotują je do prezentacji na forum publicznym.

W tym roku, podobnie jak w latach ubiegłych, najciekawsze projekty zaprezentowane na sesji pitchingowej zostaną uhonorowane nagrodami pieniężnymi, ufundowanymi przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji oraz Telewizję Polską. Łączna pula nagród w roku 2021 wyniosła blisko 40.000 zł.

Od ubiegłego roku PITCHING FORUM odbywa się w ramach nowoutworzonej Akademii Filmowej Festiwalu NNW, która konsoliduje wszelkie około-festiwalowe wydarzenia branżowe oraz działania w zakresie profesjonalnego kształcenia twórców.

ORGANIZATOR

Organizatorem Akademii Filmowej Festiwalu NNW oraz PITCHING FORUM jest stowarzyszenie SCENA KULTURY, które prowadzi szereg projektów z zakresu organizacji dużych wydarzeń kulturalnych i edukacyjnych. SCENA KULTURY jest głównym organizatorem Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Niepokorni Niezłomni Wyklęci.

Akademia Filmowa Festiwalu NNW współfinansowana jest przez Polski Instytut Sztuki Filmowej oraz dofinansowana ze środków Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego Jana Paderewskiego w ramach Funduszu Patriotycznego.

Wszelkie pytania w sprawie PITCHING FORUM można kierować na adres mailowy: pitchingforum@festiwalnnw.pl .