Warsztaty Masterclassy
Konkursy, Nagrody
Wybitni specjaliści z branży

kwiecień – grudzień 2022

Tak pracujemy! Film z warsztatów

28 czerwca 2022
photo-tak-pracujemy-film-z-warsztatow-1.jpg

6 ekspertów. 2 dni zajęć. 12 scenariuszy filmowych. W FINA w dniach 14-15 czerwca odbyły się pierwsze z serii Warsztatów Scenariuszowych przed Pitching Forum Festiwalu NNW 2022.

Pomysłodawcy filmów dokumentalnych o tematyce historycznej zjechali do FINA w Warszawie, by dopracować swoje pomysły pod okiem profesjonalistów. W programie był m.in. masterclass znakomitego reżysera Macieja Drygasa, praca warsztatowa w zespołach, pod okiem filmowców – Macieja Drygasa, Anny Ferens, Arkadiusza Gołębiewskiego, Franco de Pena, Grzegorza Packa i Darkia Dikti.

Moc energii, odmienne spojrzenia, burze pomysłów, dyskusje, nowe pomysły dramaturgiczne i formalne. Wszystko to możecie zobaczyć na naszym krótkim filmiku pokazującym jak wygląda praca nad scenariuszami na naszych warsztatach. FILM TUTAJ

 

Warsztaty Scenariuszowe Akademii Filmowej NNW pozwalają dopracować projekty i zwiększają ich szanse na realizację, znalezienie sponsorów, koproducentów i finalnie na ich dokończenie i pokazanie w kinie czy telewizji. 

Przygotowują też uczestników i zwiększają ich szansę na dostanie się do Pitching Forum, podczas XIV edycji Festiwalu NNW w Gdyni, 28.09  01.10 2022 roku. 

Organizatorem warsztatów jest Stowarzyszenie Scena Kultury, przy współfinansowaniu Polski Instytut Sztuki Filmowej. Partnerem jest Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny.