Warsztaty Masterclassy
Konkursy, Nagrody
Wybitni specjaliści z branży

kwiecień – grudzień 2022
https://akademiafilmowannw.pl/wp-content/uploads/2022/03/photo-franco-de-pena.jpg
REŻYSER

Franco de Peña

Polsko-wenezuelski reżyser i scenarzysta, absolwent Wydziału Reżyserii PWSFTviT w Łodzi. Wyreżyserował m.in. filmy „Love in concrete”, „Szepty Wiatru”, „Przyszłość złudzeń, „Hugo Król i jego poddana”. „Masz na imię Justine” ( wystawiony przez Luksemburg jako kandydat do Oscara). Jego filmy zostały nagrodzone na ponad 40 festiwalach. Współpracował w pisaniu scenariuszy dla Disneya w USA.

Wenezuelski reżyser. Absolwent reżyserii na PWSFTviT w Łodzi. Pierwszym długometrażowym filmem fabularnym pt. „Miłość w miejskiej dżungli” zadebiutował w 2003 roku, za który otrzymał nagrodę za najlepszy debiut reżyserski na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Las Palmas oraz za najlepszy scenariusz na Festiwalu Kina Iberoamerykańskiego. Kolejny film fabularny „Masz na imię Justine” (2005) cieszył się jeszcze większym zainteresowaniem na krajowych i zagranicznych festiwalach, m.in. w Bogocie, Belgii, Nowym Jorku. Film został wystawiony przez Luksemburg jako kandydat do Oscara, ale został zdyskwalifikowany za zbyt mały udział tego kraju w produkcję filmu. Realizator niektórych odcinków polskich seriali: „Samo życie”, „Hotel 52” oraz „Rezydencja”.


Idea

Przede wszystkim zwracam uwagę na filmy, które są ciekawe, nie nudzą (…) Szukam człowieka, historii ludzkiej, humanizmu.