Jako producent filmowy zrealizował już kilkanaście filmów dokumentalnych:
Za film Beksińscy. Album wideofoniczny – ukazujący życie rodziny Beksińskich za pośrednictwem prywatnych materiałów dźwiękowych i filmowych otrzymał wiele nagród i nominacji m.in. Orzeł (Polska Nagroda Filmowa) Nominacja w kategorii: Najlepszy dokument, Nowy Jork (New York Festivals), Srebrny Medal Chicago (Festiwal Filmu Polskiego w Ameryce) Nagroda Specjalna Przewodniczącego Komitetu Organizacyjnego Festiwalu za „wyjątkowe podejście do tematu w filmie dokumentalnym”, Sopot (Sopot Film Festival) Nagroda Publiczności w Konkursie Filmów Dokumentanych, Łódź (Festiwal Mediów „Człowiek w zagrożeniu”) Nagroda „Cierpliwe oko” im. Kazimierza Karabasza, Kraków (Krakowski Festiwal Filmowy – Międzynarodowy Konkurs Dokumentalny) Wyróżnienie za „poruszającą opowieść o skomplikowanych rodzinnych relacjach odtworzoną w skromnej formie rodzinnego albumu”, Kętrzyn (Festiwal Filmów Historycznych i Wojskowych „Walkiria”) Nagroda w kategorii: Film Festiwalu, Bydgoszcz (Festiwal Filmowy „Przeźrocza”) Nagroda „Otwarte Oko”.
W 2021 do kin wszedł wyprodukowany przez niego film dokumentalny „Po złoto” – historia życia legendarnego polskiego tyczkarza – Władysława Kozakiewicza. Twórcy filmu dotarli do unikatowych materiałów archiwalnych, polskich i zagranicznych, by opowiedzieć o spektakularnej karierze sportowej, za którą kryją się nie tylko chwile tryumfu, ale też łzy, gorycz i rozczarowania. Fil został nagrodzony w Palermo (Festiwal Filmów Sportowych) – Nagroda dla najlepszego filmu o tematyce olimpijskiej oraz w Gdyni (Ogólnopolski Festiwal Filmowy „Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci”) – Nagroda Dyrektora Festiwalu.
Realizacja filmu zawsze zaczyna się od ciężkiej pracy koncepcyjnej nad scenariuszem. W przypadku filmu historycznego twórcy często giną pod ciężarem różnego rodzaju danych, faktów i informacji o charakterze historycznym. Dlatego bardzo istotne jest aby spośród tego morza materiałów wyodrębnić główny nurt opowieści filmowej