Warsztaty Masterclassy
Konkursy, Nagrody
Wybitni specjaliści z branży

kwiecień – grudzień 2022

Wystartowała IX Edycja #MDH

26 września 2019
photo-nnw.jpg

WYSTARTOWALIŚMY!

3, 2, 1… START! Witajcie! Rozpoczęliśmy XI edycję Festiwalu NNW od projektu Młodzi Dla Historii! Przyjechali do nas uczniowie z całej Polski. Niektórzy pokonali nawet 500 km, aby do nas dotrzeć!

Dziś będziemy prezentować filmy konkursowe młodych reżyserów, spektakle teatralne oraz warsztaty filmowe i stylizacyjne z profesjonalistami. Szczegóły znajdziecie w programie Festiwalu:

https://festiwalnnw.pl/festiwal-2019/program/

Młodych przywitał Dyrektor Festiwalu Filmowego NNW Arkadiusz Gołębiewski. Reżyser podkreślił, że chociaż Festiwal z nazwy jest filmowy, to w projekcie MDH organizatorzy starają się rozwijać wiele różnych form artystycznych. „Dajemy młodym szansę, aby mogli pokazać swoją twórczość szerszej publiczności. Zależy nam też, by jak najwięcej osób z młodego pokolenia zachęcić do przejrzenia rodzinnych archiwum i poszukiwania lokalnych bohaterów.”

Warto wspomnieć, że zasiane 9 lat temu ziarno, w postaci MDH, już przynosi efekty – jeden
z uczestników wcześniejszych edycji – Oskar Broda z Krakowa, przyjechał w tym roku już nie jako uczestnik, ale wykładowca – będzie opowiadał młodszym koleżankom i kolegom o stylizacjach modowych sprzed lat. Jest też członkiem grupy, która przygotowała film „Polska Dunka”.

Wszystkim uczestnikom MDH życzymy powodzenia! Wasza energia rozświetliła dziś Gdyńskie Centrum Filmowe!

Oczywiście równolegle zapraszamy na pokazy filmów z konkursu głównego i pokazy specjalne!

WSTĘP na wszystkie wydarzenia jest WOLNY! Zapraszamy!