12 warsztatów
10 wykładowców

kwiecień – grudzień 2022

Akademia
Mediów Polonijnych

30 września 2021 roku na Festiwalu NNW w Gdyni miała miejsce inauguracja Akademii Mediów Polonijnych, która działa w ramach uruchomionej w tym roku na Festiwalu NNW Akademii Filmowej.

W ramach Akademii przeprowadzamy warsztaty dedykowane dziennikarzom mediów polonijnych. Poruszamy tematy z zakresu publicystyki, reportażu, prawa autorskiego, opowiadamy o odpowiednim kadrowaniu. Mówimy o przestrzeni komercyjnej w mediach. Organizujemy wywiady i debaty online. Część zajęć realizowana jest w formie wykładów, a część z możliwością interakcji. Wszystkie spotkania odbywają się online ale dziennikarze mają do nich dostęp także po zakończeniu warsztatów na stronie internetowej Akademii Filmowej NNW.

Opiekunami merytorycznymi są goście i organizatorzy Festiwalu NNW. Całe wydarzenie odbywa się podczas Festiwalu NNW w Gdyni w miasteczku filmowym. Jest tworzone w mobilnym studio, gdzie realizatorzy muszą reagować na częste zmiany w programie i dyspozycyjność gości. Projekt będzie jednak rozwijany także poza Festiwalem NNW.

W roli tutorów występują m.in. dyrektor Festiwalu Arkadiusz Gołębiewski, dziennikarz Marcin Wikło, Maciej Pawlicki – producent filmowy i publicysta, Jacek Rozenek – aktor i trener personalny, Barbara Konarska – producent (dział audiowizualny), Waldemar Czechowski – reżyser i dokumentalista, Jarosław Krychowiak – producent (dział audiowizualny).

Odbiorcami warsztatów są dziennikarze lub adepci sztuki dziennikarskiej publikujący w polskich mediach za granicą. Dotyczy to zarówno dziennikarzy telewizyjnych, radiowych, prasowych, jak i grupy skupionej w mediach społecznościowych. W 2021 roku zaprosiliśmy uczestników z krajów kresowych, USA, Japonii, czy Węgier.


Idea

Wzmacniamy przekaz mediów polonijnych.

Celem Akademii Mediów Polonijnych jest wzmocnienie warsztatowe i utrzymanie łączności z mediami polonijnymi.

Barbara Konarska

Nasi

Konsultanci

Gwarancją wysokiej jakości merytorycznej warsztatów są znani i utalentowani twórcy zaproszeni do współpracy w charakterze naszych konsultantów scenariuszowych.
https://akademiafilmowannw.pl/wp-content/uploads/2022/04/barbara-konarska.jpg

Barbara

Konarska

Scenarzystka, dziennikarka, producentka.

https://akademiafilmowannw.pl/wp-content/uploads/2022/04/jacek-rozenek.jpg

Jacek

Rozenek

Aktor, ekspert ds. wystąpień publicznych.


https://akademiafilmowannw.pl/wp-content/uploads/2022/04/jaroslaw-krychowiak.jpg

Jarosław

Krychowiak

Reżyser i producent filmowy.

https://akademiafilmowannw.pl/wp-content/uploads/2022/04/maciej-pawlicki.jpg

Maciej

Pawlicki

Producent filmowy i tv, dziennikarz, publicysta.

https://akademiafilmowannw.pl/wp-content/uploads/2022/04/marcin-wiklo.jpg

Marcin

Wikło

Dziennikarz prasowy i telewizyjny.

https://akademiafilmowannw.pl/wp-content/uploads/2022/04/waldemar-czechowski.jpg

Waldemar

Czechowski

Reżyser, scenarzysta, wykładowca.